Gianni Versace urodził się 2 grudnia 1946 we włoskim Reggio di Calabria. Swoja przygodę z modą rozpoczął już jako dziecko, kiedy to pomagał swojej matce, która była krawcową.Gianni zaprojektował swoja pierwsza sukienkę w wieku 9 lat. Po maturze wyprowadził się z domu i zamieszkał w Mediolanie. Tam został doceniony przez świat mody. Własną markę stworzył w 1978 roku.

Gianni od zawsze kochał modę. Rozgłos przyniosła mu kreacja, którą zaprojektował w 2004 roku dla Elizabeth Hurley. Aktorka pokazała się w niej podczas premiery "Cztery wesela i pogrzeb". Była to czarna, zapinana na złote agrafki suknia, która zapewniła projektantowi rozgłos i rozpoznawalność.

Gianni był prawdziwym lwem salonowym. Kochał bale i obracał się w towarzystwie największej śmietanki. W jego kreacjach chodzili m.in. Sir Elton John, Madonna, Sting, Paul McCartney, Michael Jackson, Eric Clapton, a nawet księżna Diana.

Markę Versace charakteryzował przepych. Projektant kochał złoto, styl barokowy i motywy zwierzęce. Nie lubił skromności. Jego logiem była meduza, która miała symbolizować seksapil. To właśnie na niego, projektując swoje kreacje, stawiał Versace.

Zmarł w 1997 roku, kiedy to został zamordowany przed własnym domem w Miami. Projektant padł ofiarą seryjnego zabójcy – swojego byłego kochanka.