Jak podaje ,,The Sunday Times” obrazy znajdujące się w szkockiej posiadłości Księcia Karola mogą być falsyfikatami!

Dumfries House to szkocka posiadłość Księcia Karola, w której znajduje się fundacja charytatywna ,,The Prince Foundation”. Jak donoszą brytyjskie media, znajdujące się w niej obrazy, mogą pochodzić od znanego amerykańskiego fałszerza Tony’ego Tetro.

Dzieła zdobiące ściany fundacji, wypożyczone zostały od biznesmena Jamesa Stunta. Jak donosi ,, Mail on Sunday” znany amerykański fałszerz Tetro przyznał na lamach gazety, że będący w posiadaniu Stunta obraz wart 50 mld fontów, został namalowany przez niego.

Fałszerz powiedział także, że oprócz wyżej wymienionego obrazu Claude’a Moneta przedstawiającego lilie wodne, sfałszował i sprzedał biznesmenowi jeszcze 10 innych dzieł.

Jak podkreśla Tetro, biznesmen miał wiedzieć, że wchodzi w posiadanie podrobionych obrazów.

Fundacja księcia Karola wypożyczyła 17 obrazów. W wydanym oświadczeniu napisała:

Dumfries House od czasu do czasu przyjmuje dzieła sztuki wypożyczone od osób prywatnych i organizacji. Jest godnym ubolewania to, że autentyczność tych konkretnych obrazów, które nie są już wystawiane, wydaje się teraz wątpliwa”.

Biznesmen zaprzecza plotkom jakoby obrazy były falsyfikatami. Twierdzi, że do każdego z nich załączył certyfikat autentyczności.

Czy książę Karol zrezygnuje z tronu? Sprawdź: KTO ZASIĄDZIE NA TRONIE? KSIĄŻĘ KAROL NIE KRYJE ŁEZ

Księżna Kate uciekła z pałacu. Co skłoniło ją do takiego zachowania? Zobacz: KSIĘŻNA KATE UCIEKŁA Z PAŁACU! GDZIE POSZŁA?

Ewelina Rozworska