Silne więzy łączące Prawa i Sprawiedliwość z Kościołem katolickim w Polsce nie są dla nikogo tajemnicą. Niektórzy księża w bardziej lub mniej bezpośredni sposób namawiali do głosowania na PiS swoich parafian. Rzecznik łódzkiej kurii biskupiej wcale nie krył się ze swoimi sympatiami i po ogłoszeniu wyników wyborów wrzucił na Facebooka entuzjastyczny post.

Ksiądz Paweł Kłys sprawuje funkcję rzecznika łódzkiej kurii oraz jest jednocześnie dziennikarzem współpracującym z łódzkim oddziałem TVP i Katolicką Agencją Informacyjną.

– WYGRALIŚMY! Pewnie wraz z tym, co napisałem spadnie na mnie mnóstwo hejtu, ale… co mnie to obchodzi. Skoro wszyscy krzyczący dookoła i mają odwagę mówić jak to jest źle, że wygrywa Prawica, to ja chcę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że wygrało Prawo i Sprawiedliwość – napisał ks. Kłys.

Duchowny nie widzi nic złego w swoim wpisie i przekonywał do tego w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Bronił się mówiąc, że nie ogłosił swojej opinii z ambony, więc dla niego wszystko jest w porządku.

– To jest mój prywatny, zamknięty, dostępny tylko dla moich znajomych Facebook i wypowiadam się na nim jako obywatel. Nie mówię tych słów z ambony, a dzielę się tym moim zdaniem ze znajomymi, których mam na Facebooku, a nie ze wszystkimi – przekonywał ksiądz.

ŻYCIE poleca również: POLITYK PIS PODAŁ NA TWITTERZE DOKŁADNĄ LICZBĘ MANDATÓW… 12 GODZIN PRZED PKW

Zobacz także: PROBLEMY KACZYŃSKIEGO. CZY PREZES MA SIĘ, O CO MARTWIĆ PO NIEDZIELNYCH WYBORACH?

Źródło: „natemat.pl”