6 grudnia w Mikołajki prawdziwi Mikołaje odwiedzili Szpital Dziecięcy na Prokocimiu. Przejechali na motocyklach z podarunkami dla dzieci przebywających w szpitalu.

To już 18 rok, gdy Mikołaje w prawdziwie świątecznych kostiumach przemierzają drogę do dzieci w szpitalu na motocyklach, aby podarować im odrobinę szczęścia w Mikołajki. Jest to ogromna w Polsce akcja niesienia pomocy i wsparcia.

źródło;gazetakrakowska.pl

Nawet sytuacja epidemiologiczna nie przeszkodziła w zrealizowaniu akcji i Mikołaje mogli dostarczyć prezenty najmłodszym w szpitalu. Jednak niestety musieli się spotkać przez okno ze względu na zasady bezpieczeństwa. Mimo to, na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy i radość.

źródło: cowkrakowie.pl

Dzieci otrzymały książki, gdyż coroczne misie i czekoladki nie mogły się sprawdzić w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Specjalnie z tych książek powstanie biblioteczka dla dzieci znajdujących się w szpitalu

Może cię zainteresować:Marcin Mroczek zapozował z żoną w profesjonalnej zimowej sesji zdjęciowej. Jego ukochana bardzo się zmieniła

W tym tygodniu:Polska wkrótce otrzyma szczepionkę na koronawirusa. Czy zaszczepimy też dzieci

Warto wiedzieć:Ustawowe dni wolne w 2021r. Ile wolnego można zaplanować w przyszłym roku