Wiele branż znalazło się w trudnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej ze względu na pandemię. Mimo to liczba potrzebnych pracowników w stolicy Małopolski nie maleje. Niektóre branże i firmy wychodzą na prostą lub dobrze sobie radziły i potrzebują zwiększyć swoje zasoby. Niektóre miejsca potrzebują nawet trzykrotnie więcej pracowników. Jakie są najbardziej pożądane w Krakowie profesje?

Urząd Pracy w Krakowie informuje, że od sierpnia przybywa miejsc do pracy, a druga fala zachorowań nie spowodowała zmalenia tej liczby. Należy wziąć pod uwagę także okres wakacyjny, który jest zawsze czasem większej pracy studentów, a oferty w branży gastronomicznej, turystycznej i eventowej wzrastają. Jednak ten rok nie przyniósł zbyt wiele takich ofert pracy.

Bardziej korzystne okazały się miesiące wrzesień i październik – zgłosiło się wiele osób, a w październiku ofert było aż 2614.

źródło: business.insider.pl

Najbardziej pożądane okazały się branże IT, logistyczna i magazynowa, gdzie pracowniczych ofert było bardzo dużo. Ogromne zapotrzebowanie jest również na personel medyczny, którego szukają nie tylko placówki opieki medycznej, ale także szpitale tymczasowe.

W tym tygodniu:Górale nie będą mieć litości dla Andrzeja Dudy. Zapowiadają, że „zakopiańscy hotelarze zablokują zakopiankę”

Warto wiedzieć:Sposoby ochrony róż przez zimowym mrozem. To uratuje rośliny przed zniszczeniem

Może cię zainteresować:Diego Maradona odszedł w wieku 60 lat. Co mówi na ten temat były lekarz kadry Argentyny