Im lepszą opiekę otrzymają Twoje róże przez cały sezon wegetacyjny, tym większa szansa, że ​​przetrwają zimę bez szwanku lub przynajmniej bez większych uszkodzeń. Jeśli roślina cierpi z powodu braku wody lub składników odżywczych albo została zniszczona przez chorobę latem i jesienią, będzie w stanie osłabienia, gdy nadejdzie zima.

Jak zadbać o różę na zimę

Późne stosowanie nawozów azotowych może sprawić, że jesienią lub zimą róża będzie rosła dłużej, niż jest to bezpieczne. Jeśli nie znasz średniej daty pierwszych mrozów, zapytaj kogoś w swoim żłobku lub zadzwoń do lokalnego biura spółdzielczego. Ogranicz również podlewanie, ale nigdy nie pozwól różom całkowicie wyschnąć w zimie.

Zamiast odcinać (zabijać) zużyte kwiaty z późnej jesieni, pozwól, aby zużyte kwiaty odeszły do ​​nasion. Oznacza to, że niech strąki nasion rozwiną się w pełni.

Nie wszyscy uważają, że zwiększa to stan uśpienia, ponieważ wiele starych róż rozwija strąki nasion w środku lata, ale później rośnie całkiem ładnie do jesieni. I nie ma solidnych badań dowodzących, że pozwolenie na rozwój sprzyja uśpieniu. Jednak większość roślin spowalnia wzrost wegetatywny, gdy nasiona dojrzewają. Róże nie są inne. Jeśli róże zwolnią, spowolnienie należy połączyć z innymi czynnikami (takimi jak mniej nawozu i brak przycinania), aby zwiększyć spoczynek.

To, czy roślina róży zostanie uszkodzona przez zimno, jest czymś więcej niż tylko kwestią tego, jak niskie są temperatury. Silne zimowe wiatry mogą wysuszyć łodygi, a ponieważ ziemia jest zamarznięta, roślina nie ma możliwości uzupełnienia pędów wodą.

YT

Ponadto zmienne temperatury, które mogą powodować zamarzanie i rozmrażanie roślin, ponowne zamrażanie i ponowne rozmrażanie mogą zabić roślinę w mgnieniu oka lub wyrwać różę prosto z ziemi. Chroniąc różę zimą, izoluj roślinę nie tylko przed najzimniejszymi temperaturami, ale także przed wysuszającymi wiatrami i niezwykle ciepłą pogodą, która może spowodować przedwczesne rozmrożenie rośliny.

Jak dbasz o swoje róże?

O tym się mówi: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile

Zerknij tutaj: Dobre wiadomości płyną od Adama Małysza. Jego najbliżsi i fani mogą odetchnąć z ulgą. Co się stało