Kraków od wielu lat ma ogromny problem ze smogiem. Z tego powodu władze szykują przepisy włączające wybrane części miasta do Strefy Czystego Transportu.

Oznacza to, że nie będą mogły tam wjechać samochody, które nie są w stanie spełnić norm związanych właśnie z emisją spalin.

Na razie władze lokalne muszą jednak jeszcze poczekać na projekt Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Niestety, organizacja Polski Alarm Smogowy wraz z kilkoma innymi wskazuje, że w opracowywanym projekcie znajdują się liczne błędy, które w praktyce uniemożliwią poprawne działanie takich stref.

fot. screen YouTube / Zachar OFF

Organizacje wskazują m.in. że przepisy powinny dotyczyć też mieszkańców danej strefy, a także rozróżniać między samochodami z silnikami diesla oraz benzynowymi.

W Krakowie SCT miałaby się znaleźć w centrum miasta i objąć Stare Miasto, Stare Podgórze oraz część dzielnicy Grzegórzki.

To też może cię zainteresować: Kraków: niegdyś ważne na mapie Krakowa miejsce powoli upada. Co się dzieje z placem targowym Tomex

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: wraca sprawa bezdomnych. Mieszkańcy złożyli liczne petycje, ale Rada Miasta ma inne zdanie. Jak wygląda sytuacja

O tym się mówi: Kraków: jeden ze szpitali zamontował przy wejściu specjalne urządzenie. Wiadomo o co w tym chodzi