Tomex to duże targowisko ze straganami, przy których można kupić różnorodne owoce i warzywa oraz odzież i obuwie. Zlokalizowane jest przy ulicy Bieńczyckiej 168 w Krakowie.

Wielu mieszkańców pamięta jeszcze, że było to jedno z najpopularniejszych miejsc handlowych w mieście. Jak mówią niektórzy, można tam było kupić wszystko co potrzebne.

Teraz jednak miejsce zostało trochę zapomniane. Wiele stoisk jest już nieczynnych, a wystawców zostało już tutaj niewielu.

fot. screen YouTube / KBF

Sprzedawcy wskazują, że stało się to z powodu budowy wielu galerii handlowych w mieście oraz faktu, że dzisiejsza młodzież uważa kupowanie ubrań na targu za wstydliwe.

Wszystko wskazuje więc na to, że słynny TOMEX może wkrótce upaść, zwłaszcza że obecną sytuację pogarsza jeszcze bardziej pandemia koronawirusa oraz związany z nią kryzys gospodarczy.

To też może cię zainteresować: Kraków: o tym zakazie pamięta niewielu ludzi. Za używanie tego sprzętu można dostać mandat od straży miejskiej. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: wraca sprawa bezdomnych. Mieszkańcy złożyli liczne petycje, ale Rada Miasta ma inne zdanie. Jak wygląda sytuacja

O tym się mówi: Kraków: jeden ze szpitali zamontował przy wejściu specjalne urządzenie. Wiadomo o co w tym chodzi