Już 1 grudnia uruchomiony zostanie tymczasowy szpital dla pacjentów z koronawirusem w hali targów Expo. Będzie on jednym z systemu szpitali stworzonym w województwie małopolskim.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita informuje, że system owych szpitali jest zaplanowany, przemyślany i przygotowany na najgorsze. Kmita podaje, że funkcjonowanie szpitali tymczasowych może być modyfikowane. W przypadku, gdy nie będą potrzebne, będzie można zmniejszać ich zasoby i wydajność.

Aktualny stan epidemiologiczny w województwie małopolskim – na dzisiejszy dzień zakażonych COVID-19 jest prawie 90 tysięcy osób. Jak podaje sanepid, nie wykrywane są większe ogniska zakażeń. Najwięcej jest przypadków rozproszenia – aż 90%.

źródło:pap.pl

Tymczasowe szpitale mają wspomagać główne szpitale i ośrodki medyczne, które walczą z koronawirusem. Szpitale covidowe umożliwiają bardziej wydolną pomoc, zwiększając zasoby głównych szpitali o miejsca, łóżka i personel.

W Małopolsce szpitale te mają się dzielić na aktywne / pierwszorzutowe– czyli już działające lub mające zacząć funkcjonować w najbliższym czasie- oraz drugorzutowe. Jednym z nich jest ten w krakowskiej hali Expo.

Może cię zainteresować:Synoptycy ostrzegają. Możliwe silne wiatry i marznące opady

W tym tygodniu także:https://zycie.news/polska/30703-czy-ksieza-powinni-byc-obecni-na-szpitalnych-oddzialach-wiele-pacjentek-skarzy-sie-na-zachowanie-duchownych-pozbawione-szacunku-i-kultury

Warto wiedzieć:Rząd planuje wprowadzenie ogólnej obowiązkowej kwarantanny na święta. Ten pomysł może oburzyć Polaków