Obowiązkowa kwarantanna na święta dla części Polaków

Jak podaje portal "Pikio", Mateusz Morawiecki wziął udział w sobotniej konferencji prasowej i opowiedział o planach odmrażania gospodarki, ale jednocześnie nakładaniu nowych obostrzeń. Premier poruszył temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zaapelował, żeby Polacy zpędzili je w gronie najbliższej rodziny, z którą na co dzień mieszkają. Zasugerował również, że nie wyklucza wprowadzenia obowiązkowej świątecznej kwarantanny dla wielu obywateli.

Święta kojarzą się przede wszystkim z rodzinnością. Mało kto wyobraża sobie spędzić je w samotności. Do kraju zjeżdżają się również wszyscy ci, którzy na co dzień mieszkają i pracują za granicą. Okazuje się, że to właśnie na nich może zostać nałożony obowiązek kwarantanny po przyjeździe do kraju i nie będą mogli widzieć się z rodziną.

Kwarantanna. Źródło: natemat.pl
Kwarantanna. Źródło: natemat.pl
Kwarantanna. Źródło: natemat.pl

Premier dodał również, że nadal nie jest w stu procentach wykluczona opcja wprowadzenia całkowitego lockdownu. Narodowa kwarantanna obejmowałaby również zakaz przemieszczania się. Morawiecki już zaapelował, aby nie planować na święta żadnych wyjazdów ani spotkań w dużym gronie.

Dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem. Mateusz Morawiecki

Kwarantanna. Źródło: kobieta.onet.pl
Kwarantanna. Źródło: kobieta.onet.pl
Kwarantanna. Źródło: kobieta.onet.pl

To również może Cię zainteresować: EWA FARNA BYŁA CHORA NA KORONAWIRUSA. GWIAZDA PODZIELIŁA SIĘ Z FANAMI INFORMACJĄ O TYM, JAK WYGLĄDAŁA CHOROBA

Zobacz także: PRZEDŁUŻENIE LOCKDOWNU SZKÓŁ. TRZASKOWSKI KRYTYCZNIE O DECYZJACH RZĄDU