Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że dramatycznie wzrosła liczba zgonów w Polsce. Podobny trend zaobserwowano też w Krakowie.

Wszystko to spowodowane jest pandemią koronawirusa, która boleśnie zbiera swoje żniwo nie tylko wśród zakażonych, ale także tych, którzy z powodu obecnych warunków nie otrzymali na czas pomocy.

Wszystko to oznacza, że w Krakowie na termin pogrzebu rodzina musi teraz czekać aż o około tydzień dłużej niż to jest zazwyczaj o czym informuje większość zarządzających cmentarzami.

fot. pixabay

Zakłady pogrzebowe nie nadążają niestety z realizacją zleceń z powodu ich ilości oraz częstego problemu braku personelu.

Kraków na szczęście nie ma jeszcze problemu z miejscami w chłodniach, który niedawno był m.in. w Gorlicach i innych regionach Małopolski. Obecna sytuacja jednak nie jest korzystna.

To też może cię zainteresować: Kraków: miasto zachęca do udziału w programie bezpłatnych szczepień. Wiadomo kto i gdzie może się już zaszczepić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: radni podjęli decyzję w sprawie podwyżek cen biletów. Wielu pasażerów będzie niezadowolonych. Wiadomo od kiedy będzie nowa taryfa

O tym się mówi: Kraków: jakie decyzje zapadły w sprawie odwiedzin duszpasterskich w tym roku? Są różne pomysły na kolędę w czasach koronawirusa