Wiele diecezji w kraju podjęło już decyzje odnośnie wizyt duszpasterskich, które tradycyjnie zaczynają się w grudniu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku jednak pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na te plany. Przykładowo diecezja katowicka już kilka tygodni temu ogłosiła, że kolęda odbędzie się w zmienionej formie.

Mianowicie, księża pójdą z wizytą tylko na wyraźne zaproszenie wiernych zgłoszone odpowiednio wcześniej. Dodatkowo planowane jest odprawianie mszy św. w intencji parafian.

Z kolei w diecezji bielsko-żywieckiej biskup zdecydował, że kolęda została przełożona na bliżej nieokreślony czas po uspokojeniu się sytuacji pandemicznej.

fot. gawex.p

A jak będzie to wyglądać w Krakowie?

W Krakowie na decyzję wierni i księża nadal czekają. Rzecznik prasowy kurii powiedział, że kwestia jest nadal rozważana, a jej rozwiązanie zostanie przekazane do wiadomości publicznej do końca listopada.

To też może cię zainteresować: Kraków: policjanci rozdali we wtorek ciekawe upominki wielu przechodniom. Trwa specjalna akcja skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: czy będą czarne strefy zamiast narodowej kwarantanny? W województwie jest wiele miejsc, które przekroczyły tę granicę

O tym się mówi: Kraków: policja ostrzega przed nową metodą oszustów, którzy przejmują konta. Jedna z mieszkanek straciła oszczędności swojego życia