W Małopolsce od początku epidemii odnotowano już łącznie 81005 zakażonych koronawirusem. Tylko wczoraj przybyło tu 1 733 nowych przypadków.

Sytuacja niepokoi wiele osób, które wskazują, że wiele regionów w województwie mogłoby już trafić do tzw. czarnej strefy.

Miałaby ona być alternatywą dla narodowej kwarantanny i obowiązywać te powiaty, które przekroczyły granicę dla lockdownu ogłoszoną kilka tygodni temu przez premiera Morawieckiego. Jest to 70 - 75 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

fot. screen YouTube / ZebrraTv

Lokalne obostrzenia na razie najbardziej grożą powiatowi wielickiemu, krakowskiemu, miastu Kraków, miastu Tarnów, powiatowi myślenickiemu, olkuskiemu i wadowickiemu.

Reszta regionów na razie może pochwalić się nieco lepszymi wskaźnikami. Najlepszą sytuację mają obecnie powiaty limanowski, tatrzański, nowotarski.

To też może cię zainteresować: Kraków: ulica Krakowska po wielu miesiącach opóźnienia ma ponownie zostanie udostępniona. To jednak nie koniec remontu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: meteorolodzy zapowiadają spadnięcie pierwszego śniegu. Wiadomo jak wygląda prognoza na najbliższych parę tygodni

O tym się mówi: Kraków: policja ostrzega przed nową metodą oszustów, którzy przejmują konta. Jedna z mieszkanek straciła oszczędności swojego życia