Ze względu na obecną pogarszającą się sytuację pandemiczną w Polsce, miasto Kraków postanowiło wprowadzić akcję odkażania i dezynfekcji głównie szpitalu krakowskich, ale także tych w całej Małopolsce.

O całym przedsięwzięciu opowiada Piotr Odorczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Podkreśla, że Kraków przeprowadza akcję nie tylko w publicznych, ale też prywatnych szpitalach. Dezynfekcje trwają już od zeszłego czwartku i prace trwają codziennie.

źródło: telewizja. krakow.pl

Odorczuk wyjaśnia jak wygląda poszczególna dezynfekcja – każda z nich obejmuje teren nie tylko szpitala, ale także terenu dookoła budynku. Jest taka potrzeba, gdyż często ludzie korzystają z przestrzeni miejskiej dookoła, chociażby aby pospacerować czy usiąść na ławkach.

źródło: telewizja.krakow.pl

Piotr Odorczuk wyjaśnia, że dezynfekcji nie podlegają ulice, gdyż nie miałoby to sensu. Wszystkie miejsca odkażane i dezynfekowane zależą od częstotliwości użytkowania, dotyku , korzystania z danego miejsca, które mają ,,potencjalnie większe zagrożenie” – jak mówi Odorczuk. Podkreśla, że środek stosowany do dezynfekcji nie jest niebezpieczny i jest zaledwie roztworem o stężeniu 2%.

Może cię zainteresować:Profesor Simon zabrał głos na temat odporności stadnej w naszym kraju. Znany wirusolog wskazuje, że pojawiła się nadzieja w walce z koronawirusem

W tym tygodniu także:Miliony Polaków narzekają na problem z dostaniem się do lekarza. Za brak lub ograniczanie dostępu do opieki zdrowotnej można dostać duże pieniądze