W tym tygodniu policjanci odebrali kolejne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Zgłoszono dwa przypadki, w których oszuści użyli metody na policjanta i wyłudzili duże sumy od niczego niepodejrzewających seniorów.

We wtorek 70-letnia kobieta z Krakowa wypłaciła z banku łącznie 70 tysięcy złotych na polecenie mężczyzny, który przedstawił się jako policjant Jerzy Potocki z KWP w Krakowie.

Oszust namówił seniorkę aby wzięła udział w „tajnej akcji policji” i zostawiła gotówkę w koszach na śmieci na terenie Krakowa.

Duże pieniądze stracił także 80-latek i jego żona. Małżeństwo za namową oszusta podającego się za policjanta Krzysztofa Janickiego z CBŚ wziął kredyt na 65 tysięcy złotych, a pieniądze zostawił pod jednym z samochodów.

fot. pixabay

Łącznie seniorzy stracili w tym tygodniu aż 135 tysięcy złotych. Dochodzenia w obu sprawach są w toku. Policjanci przestrzegają, że nigdy nie proszą o udział w żadnych akcjach, ani tym bardziej nie wymagają wypłacania na ich rzecz pieniędzy.

To też może cię zainteresować: Kraków: bardzo słaby wynik corocznej kwesty na rzecz cmentarza Rakowickiego. Zbiórka w sieci trwa jeszcze do końca roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: miasto chce budowy kolejnej linii tramwajowej. To inwestycja warta około 1,5 miliona złotych. Czy tym razem się uda

O tym się mówi: Kraków: trwa budowa długo wyczekiwanej szkoły podstawowej i hali sportowej. Na jakim etapie są obecnie prace