Jednym z celów miasta odnośnie komunikacji miejskiej jest rozbudowa sieci tramwajowej, a wśród nich budowa linii tramwajowej, która połączy osiedle Azory z pętlą Cichy Kącik.

Jest to drugie podejście do tej inwestycji. Wcześniejszy przetarg unieważniono ze względu na wysokie koszty jakie podawali zgłaszający się wykonawcy.

Zgodnie z informacją, tym razem jest duża szansa na powodzenie tej inwestycji ponieważ w prognozie finansowej miasta zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł.

Przedstawiciel Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie podał, że wpłynęło pięć ofert, których koszty wahają się między 950 tys. a 1,685 miliona złotych.

fot. screen YouTube / Niskopodłogowiec

Obecnie są one oceniane przez komisję, która wyłoni wykonawcę.

Inwestycja jest dosyć cenna dla miasta ponieważ umożliwi szybsze połączenie między osiedlem a Miasteczkiem Studenckim, a w przyszłości może zostać przedłużona.

To też może cię zainteresować: Kraków: interesujący zabytek wraca w końcu do miasta. Prace renowacyjne będą trwały prawie półtora roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: szpital polowy w hali EXPO już prawie na ukończeniu. Pokazano jak to wygląda w środku placówki

O tym się mówi: Kraków: dyrektor jednego z krakowskich szpitali ujawnia prawdę. Dokumentacja covidowa pogrąża placówki medyczne, a system nie nadąża