Od miesięcy dyrektorzy szpitali i członkowie personelu medycznego wskazują na trudności jakie spadły na służbę zdrowia w związku z pandemią COVID-19.

W tej sprawie wypowiedział się także w ostatnim czasie Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

W wywiadzie dla stacji TVN24 ujawnił on, że wysiłki wielu lekarzy pochłania niestety bardziej dokumentacja niż leczenie pacjentów.

Przykładowo pobranie wymazu do testu w kierunku SARS-CoV-2 zajmuje około 3 minut, za to wypełnienie dokumentacji z tym związanej nieraz aż pół godziny.

Dyrektor wskazuje, że obecny system nie nadąża, a zebrane dane bardzo szybko się dezaktualizują.

fot. screen YouTube / Life in Kraków

Jerzy Friediger skomentował także obecność żołnierzy WOT w szpitalach, którzy zajmują się spisem dostępnych miejsc dla pacjentów z koronawirusem.

Jak przyznał, wysiłki żołnierzy mogłyby być skierowane do potrzebniejszych zajęć niż zbieranie dokumentacji.

To też może cię zainteresować: Kraków: studentka z Politechniki Krakowskiej stworzyła interesujący prototyp, który może pomóc wielu osobom. Wiadomo czego dotyczy projekt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: szpital polowy w hali EXPO już prawie na ukończeniu. Pokazano jak to wygląda w środku placówki

O tym się mówi: Kraków: które sklepy są czynne w Święto Niepodległości 11 listopada? Wiadomo gdzie będzie można zrobić drobne zakupy