Powoli dobiega końca kolejny etap budowy na osiedlu Kliny w Krakowie. Powstaje tam szkoła podstawowa połączona z halą sportową.

Po roku od rozpoczęcia prac, obiekt jest już gotowy w stanie surowym i został pokryty dachem. Zamontowano też drzwi i okna zewnętrzne.

Obecnie ekipa zajmuje się ocieplaniem elewacji, instalacjami podtynkowymi, kładzeniem instalacji sanitarnych, elektrycznych, a także wentylacji oraz gazu.

fot. mcoo.krakow.pl

W kolejnym etapie zaplanowano już prace wykończeniowe czyli położenie posadzek, wykładzin, podwieszanych sufitów, armatury sanitarnej oraz malowanie i oprawa oświetleniowa. Przywiezione zostanie także wyposażenie hali sportowej oraz boiska.

Według zapowiedzi wykonawcy, budynek będzie gotowy jeszcze przed wrześniem 2021 roku. Koszt inwestycji jeszcze bez wyposażenia to aż 42,6 mln zł.

Placówka będzie mogła przyjąć aż 600 uczniów w systemie jednozmianowym.

To też może cię zainteresować: Kraków: interesujący zabytek wraca w końcu do miasta. Prace renowacyjne będą trwały prawie półtora roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: miasto chce budowy kolejnej linii tramwajowej. To inwestycja warta około 1,5 miliona złotych. Czy tym razem się uda

O tym się mówi: Kraków: dyrektor jednego z krakowskich szpitali ujawnia prawdę. Dokumentacja covidowa pogrąża placówki medyczne, a system nie nadąża