Wodociągi Miasta Krakowa odniosły się do licznych skarg mieszkańców. Jak się okazuje, to oszuści podszywali się pod pracowników w ostatnim czasie wyłudzając w ten sposób pieniądze.

Na stronie internetowej spółki pojawił się komunikat, w którym ostrzega się przed fałszywymi kontrolerami, którzy rzekomo sprawdzają jakość wody czy odczytują liczniki.

Wodociągi przypominają, że ich pracownicy nie wykonują tych czynności w mieszkaniach i domach swoich odbiorców.

„Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa posiadają służbowe legitymacje, poruszają się oznakowanym samochodem i nie przyjmują wpłat za świadczone usługi” – można przeczytać w opublikowanej informacji.

fot. pixabay

Spółka nie przesyła też e-maili i smsów z prośbą o zapłatę. W razie otrzymania takich wiadomości, należy zgłosić to pod numerem: 12 42 42 300 lub 994.

To też może cię zainteresować: Kraków: nerwowo w pojazdach komunikacji miejskiej. Liczne awantury, interwencje straży miejskiej oraz kontrole policji pokazują jak wygląda obecna sytuacja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: co z dzisiejszym odpustem w sanktuarium Jana Pawła II? Wprowadzono zmiany i ograniczenia związane z czerwoną strefą

O tym się mówi: Kraków: trudna sytuacja w Narodowym Instytucie Onkologii. Wstrzymano przyjęcia do dwóch klinik