Koronawirus został ponownie wykryty w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Krakowie przy ulicy Garncarskiej.

Placówka opublikowała wczoraj na swojej stronie internetowej specjalny komunikat, w którym informuje, że SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 anestezjologów, 4 chirurgów oraz 3 pielęgniarek.

Z tego powodu tymczasowo wstrzymane są przyjęcia do dwóch klinik. Unieruchomiono także funkcjonowanie Bloku Operacyjnego.

„Badaniom molekularnym na obecność koronawirusa poddano w ciągu kilku ostatnich dni wszystkich pacjentów przebywających w Klinice Chirurgii Onkologicznej oraz wszystkich chirurgów i urologów. Osoby, u których badania potwierdziły zakażenie, przebywają w izolacji, kilka innych, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi, zostało skierowanych na kwarantannę” – można przeczytać w podanej informacji.

Decyzja na razie obowiązuje przez najbliższy tydzień, do 27 października.

fot. Medycyna Praktyczna

Pozostałe kliniki, zakłady, a także Przychodnia Przykliniczna Narodowego Instytutu Onkologii pracują bez zmian, a umówione badania diagnostyczne są wykonywane.

To też może cię zainteresować: Kraków: nerwowo w pojazdach komunikacji miejskiej. Liczne awantury, interwencje straży miejskiej oraz kontrole policji pokazują jak wygląda obecna sytuacja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: ognisko koronawirusa w Urzędzie Miasta. Zakaziło się już kilkadziesiąt osób, a sytuacja jest niepokojąca

O tym się mówi: Małopolska: bardzo dużo nowych przypadków w województwie, a łącznie już ponad 27 tysięcy. Kilkaset osób jest hospitalizowanych