Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 1492 osób.

Wzrósł także dobowy przyrost nowych przypadków w Krakowie, który przekroczył już pół tysiąca.

Według statystyk, zakażenie wykryto u 534 mieszkańców stolicy Małopolski, a także 81 z powiatu suskiego, po 80 z limanowskiego i nowotarskiego, 79 z krakowskiego, 65 z myślenickiego, 63 z wielickiego, 60 z wadowickiego, po 52 z bocheńskiego i nowosądeckiego, a także w wielu innych regionach województwa.

Łącznie już od marca potwierdzono już 25696 przypadków.

Tragiczny bilans ofiar śmiertelnych

WSSE w Krakowie poinformowało o śmierci aż 25 pacjentów zakażonych koronawirusem w wieku od 48 do 94 lat. Choroby współistniejące potwierdzono u 22 z nich.

Bilans ofiar śmiertelnych w Małopolsce tym samym wzrósł już do 358.

fot. pixabay

To też może cię zainteresować: Kraków: działa już kolejny punkt, w którym można zrobić test na koronawirusa. Podano godziny pracy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: jeden ze szpitali ogłosił brak miejsc dla pacjentów z COVID-19. Trudna sytuacja krakowskich placówek medycznych.

O tym się mówi: Kraków: dyrektorzy i nauczyciele oburzeni podejściem rządzących do szkół w czasie pandemii. Mocne słowa padły w liście otwartym do premiera