Na portalu Facebook pojawił się list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie obecnego funkcjonowania szkół podstawowych w obecnym czasie pandemii COVID-19.

Autorką jest dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Wojciecha w Krakowie, która nie przebierała w słowach.

„Niedanie możliwości nauczania hybrydowego w podstawówkach przynajmniej w strefach czerwonych, to nie tylko skandal, to przestępstwo!” – można przeczytać we wpisie.

O naiwności... Q.... ...! Panie Premierze, Nic do Pana nie dociera, dlatego zacznę dzisiaj inaczej. Wierzymy wspólnie...

Posted by Jolanta Gajęcka on Thursday, October 15, 2020

Dyrektor Jolanta Gajęcka wskazała, że coraz więcej członków personelu trafia na kwarantannę lub chorobowe, a wiele szkół ma coraz więcej problemów ze stacjonarnym funkcjonowaniem.

Zaapelowała też, by w strefach czerwonych również szkoły podstawowe mogły przejść na nauczanie hybrydowe, a decyzje mogli podejmować dyrektorzy placówek.

Obecnie taką zgodę może wydać tylko sanepid.

To też może cię zainteresować: Kraków: działa już kolejny punkt, w którym można zrobić test na koronawirusa. Podano godziny pracy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: jeden ze szpitali ogłosił brak miejsc dla pacjentów z COVID-19. Trudna sytuacja krakowskich placówek medycznych.

O tym się mówi: Kraków: jedna z siłowni znalazła sposób na obejście przepisów związanych z koronawirusem i nadal działa. Jak sprawę oceniła policja