Każdego dnia pada nowy rekord zakażeń koronawirusem w województwie małopolskim, a cała sytuacja źle wpływa na szpitale, które coraz częściej zgłaszają brak miejsce na oddziałach.

Jest tak m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim i szpitalu im. Stefana Żeromskiego.

„Nie jestem w stanie przyjmować kolejnych pacjentów. Nie mam możliwości przenieść pacjentów chorych na COVID-19 do innego szpitala. W naszym szpitalu miejsca covidowe się skończyły” – poinformował kierownik SOR z „Żeromskiego”.

Z tego powodu, polskie władze przymierzają się od otwarcia kilku szpitali polowych w całym kraju. Obecnie jeden powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zgodnie z różnymi spekulacjami, w Krakowie na taki obiekt typuje się obecnie halę EXPO przy ul. Galicyjskiej.

Z kolei krakowscy urzędnicy przymierzają się też do utworzenia nowego szpitala dla zakażonych w opuszczonych budynkach przy ulicy Kopernika.

fot. pixabay

„W tych budynkach jest gotowa cała infrastruktura, która może zostać wykorzystana do leczenia chorych. Z szacunków wynika, że mogłoby być tam leczonych od 70 do nawet 100 pacjentów z koronawirusem. Nie wykluczamy jednak, że miejsc mogłoby powstać jeszcze więcej. Poinformowaliśmy o tym wojewodę” - mówi rzecznik prasowy UM w Krakowie.

O kolejnych decyzjach władze poinformują już wkrótce.

To też może cię zainteresować: Kraków: działa już kolejny punkt, w którym można zrobić test na koronawirusa. Podano godziny pracy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: dzisiaj na trasy wyjechały prawie wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej. Jaka jest przyczyna

O tym się mówi: Kraków: jedna z siłowni znalazła sposób na obejście przepisów związanych z koronawirusem i nadal działa. Jak sprawę oceniła policja