Jak podaje WSSE, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1264 osób z Krakowa (489) , powiatu krakowskiego (95 osób), suskiego (83 osoby), myślenickiego (72 osoby), nowotarskiego (64 osoby), wadowickiego (61 osób), limanowskiego (60 osób), chrzanowskiego (37 osób), tatrzańskiego (35 osób), olkuskiego i oświęcimskiego (po 33 osoby), nowosądeckiego (27 osób), tarnowskiego (25 osób), bocheńskiego (24 osoby), Tarnowa i powiatu brzeskiego (po 23 osoby), gorlickiego (20 osób), wielickiego (15 osób), dąbrowskiego i proszowickiego (po 13 osób), miechowskiego (12 osób) i Nowego Sącza (7 osób). Hospitalizowanych jest 35 osób, a pozostali odbywają kwarantannę.

W raporcie WSSE w Krakowie poinformowało o nowych przypadkach wyzdrowień z województwa Małopolskiego. z Krakowa (316 osób), powiatu krakowskiego (62 osoby), myślenickiego (43 osoby), suskiego (35 osób), wadowickiego (33 osoby), nowotarskiego (19 osób), limanowskiego (12 osób), brzeskiego i tatrzańskiego (po 11 osób), olkuskiego (9 osób), gorlickiego (7 osób), oświęcimskiego (6 osób), miechowskiego (5 osób), powiatów: proszowickiego i dąbrowskiego (po 3 osoby) oraz bocheńskiego (2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji.

Powiadomiono również o wykreśleniu z danych błędnie wskazanych przypadków zakażeń koronawirusem (10 przypadków), a także jednego przypadku z raportu zgonów i ozdrowień.

Zmarły kolejne osoby – 16 w wieku od 59 do 94 lat z powiatu tatrzańskiego (5 osób), nowosądeckiego i miechowskiego (po 3 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: olkuskiego, nowotarskiego, brzeskiego i suskiego (po 1 osobie). Piętnaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Może cię zainteresować: Wierni muszą się przygotować, od soboty nowe zasady w kościołach i miejscach kultu. Jest istotne rozporządzenie, każdy musi się dostosować

W tym tygodniu także: Polacy nie będą zadowoleni, pojawiły się nowe stawki za wywóz śmieci. Szczególnie dotkliwa podwyżka dla wielodzietnych rodzin, potężne sumy