Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na najbliższe dwa tygodnie. To już koniec letniej pogody.

Powoli zaczyna się jesień

Zgodnie z zapowiedziami IMGW, w najbliższych dniach czeka nas spore ochłodzenie w porównaniu do wysokich temperatur zbliżających się do 30 stopni Celsjusza, które panowały ostatnio.

Zimowa pogoda nam jeszcze nie grozi dlatego nie warto wyciągać jeszcze kurtek i swetrów, ale na pewno już od dzisiaj (czwartek 17 września) będzie odczuwalnie chłodniej w wielu regionach.

fot. screen / IMGW

W Małopolsce temperatury spadną poniżej 20 stopni w najcieplejszym momencie dnia przynajmniej do niedzieli. Nadal ma być jednak dosyć słonecznie dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się jeszcze ostatnimi dniami kalendarzowego lata, a później złota polską jesienią.

Z kolei w nocy warto zaopatrzyć się już w cieplejsze ubrania. Temperatury będą coraz niższe, a lokalnie możliwe są nawet przymrozki.

To też może cię zainteresować: Kraków: jak kształtują się ceny mieszkań w mieście. Jest nowy raport najdroższych i najtańszych dzielnic

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: to już pewne. Miasto podwyższa ceny za wywóz śmieci. Brak ich segregacji może sporo nas kosztować

O tym się mówi: Kraków: policjanci znaleźli nieprzytomną kobietę w lesie. To zaginiona 39-latka. Co się wydarzyło