Jak podaje portal "Kraków nasze miasto", przedszkolaki w krakowskich przedszkolach nadal mogą liczyć na zajęcia dodatkowe (rytmika, szachy, gimnastyka korekcyjna, taniec, język angielski), które finansować będzie miasto. Dyrektorzy samorządowych placówek mogą je spokojnie planować.

Dodatkowe zajęcia w przedszkolu z finansowaniem ze strony miasta

Miasto Kraków zadeklarowało, że nie wycofa się z finansowania zajęć dodatkowych dla przedszkolaków. Uruchomione mają zostać środki finansowe, dzięki którym dyrektorzy przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi organizować różne rodzaje zajęć dodatkowych na najbliższy rok.

Przedszkolaki najczęściej uczestniczą w takich zajęciach jak: gimnastyka, rytmika oraz język angielski. Są jednak placówki, które w swojej ofercie mają także judo, szachy czy choćby naukę bezpiecznego upadania. O tym, jakie to będą zajęcia decydują dyrektorzy placówek wspólnie z rodzicami.

YouTube

Zmiany

Jedyna zmiana jaka ma nastąpić w organizowaniu zajęć dodatkowych jest taka, że przy wyborze ich formy będzie brana pod uwagę nie tylko specyfika pracy danej jednostki przedszkolnej, ale także bieżąca sytuacja epidemiczna oraz wytyczne wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pulę środków finansowych ma się naliczać w postaci algorytmu, w którym stawka na jedno dziecko to 15 zł. Finansowanie przedszkoli na terenie gminy Krakowa pochodzi w 85 proc. z jego dochodów własnych, a w 15 proc. z subwencji oświatowej oraz z dotacji celowej na finansowanie działalności przedszkolnej.

YouTube

Jak oceniacie tę decyzję?

To też może cię zainteresować: Małopolska: czeka nas trudny pogodowo piątek. Będzie upalnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle nie była lubiana przez współpracowników? Jedna z osób, z którą pracowała kobieta wyjawia szczegóły na jej temat

O tym się mówi: Były minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z Tadeuszem Rydzykiem. Wiadomo już o czym rozmawiali