Jak podaje portal "Kraków Nasze Miasto", mieszkańcy Krakowa muszą się liczyć z coraz wyższymi cenami warzyw, owoców i grzybów. Portal sprawdził ceny najpopularniejszych produktów na miejskich targowiskach.

Jest coraz drożej w Krakowie

"Odnotowaliśmy niestety wzrost cen tegorocznych plonów w porównaniu do lat ubiegłych. Większość produktów warzywno owocowych zanotowały tendencje zwyżkowe" - poinformował Plac Targowy Rybitwy w Krakowie w rozmowie z "Onetem".

Za kilogram truskawek trzeba zapłacić teraz ok. 20 zł. Taniej kupimy kilogram śliwek węgierek, które kosztują 5 zł - rok temu można je było nabyć nawet w cenie 2,5 zł za kilogram, a dwa lata temu nawet za 1,5 zł.

krakow.naszemiasto.pl

Borówki amerykańskie będą nas kosztowały od 18 do 20 zł za kilogram.

krakow.naszemiasto.pl

Ceny warzyw też nie rozpieszczają

Kilogram pomidorów malinowych to koszt 6 zł. Za te odmiany lima zapłacimy o złotówkę drożej. 8 zł zapłacimy za kilogram pomidorów odmiany Bycze Serce, a 16 za pomidory koktajlowe.

krakow.naszemiasto.pl

Kalafior to koszt 6 zł za sztukę. Kilogram fasolki szparagowej to koszt 7 zł. Za główkę sałaty masłowej zapłacimy 3 zł

krakow.naszemiasto.pl

Jak oceniacie ceny warzyw i owoców?

To też może cię zainteresować: Kraków: w środku nocy pomiędzy blokami pojawił się ogień. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Waloryzacja emerytur 2021. Najnowsze doniesienia są niepokojące. Czy seniorzy w ogóle odczują groszowe podwyżki

O tym się mówi: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma wątpliwości. Już dziś pogoda może spowodować ogromne straty. Lepiej uważać