Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", poszkodowany pan Jerzy stracił 86 tys. zł. Wszystko przez oszustwo w internecie. Firma oferowała nieprawdopodobny zysk na handlu bitcoinami. Mężczyznę przekonał link zapewniający szansę wzbogacenia się tak, jak Szymon Hołownia. Policja ostrzega i prosi o zachowanie ostrożności.

Złote góry, kryptowaluta i Szymon Hołownia

"Dostałem maila, gdzie opisany był przykład byłego kandydata na prezydenta Szymona Hołowni, który opisywał, jak dorobił się na bitcoinach. Postanowiłem spróbować też swoich sił. Chciałem przeznaczyć jakąś niedużą kwotę, a skończyło się na tym, że ogołocili mi konta i straciłem 86 tys. zł" - zdradził w rozmowie z "Gazetą Krakowską" pan Jerzy.

Podkreślić należy, że Szymon Hołownia rwnież padł w tym przypadku ofiarą oszustów, którzy w sposób bezprawny posługują się jego wizerunkiem. Niestety nie on pierwszy ucierpiał w wyniku takich działań. Wcześniej wykorzystano m.in. wizerunek Kuby Wojewódzkiego i Roberta Lewandowskiego.

YouTube

Ogołocone konto pana Jerzego

Pan Jerzy miał zainwestować tylko 250 dolarów, ale przekazane przez niego oszustom dane wrażliwe pozwoliły im ogołocić jego konto z 86 tys. zł w kilku transakcjach. Poszkodowany mężczyzna zgłosił całą sprawę na policji, która wszczęła śledztwo.

Policja przypomina, żeby zachować ostrożność i nie klikać w żadne linki dołączone do wiadomości e-mail i sms. Zawsze starajmy się najpierw zweryfikować nadawcę. Nie udostępniajmy również naszych wrażliwych danych (np. danych o numerze karty kredytowej). Jeśli podejrzewamy próbę oszustwa zgłośmy to odpowiednim służbom.

YouTube

Też dostaliście podobną wiadomość?

To też może cię zainteresować: Małopolska: sanepid przekazał niepokojące dane dotycące zakażeń koronawierusem. Znów wzrosła ich liczba

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Słowa Łukasza Szumowskiego wstrząsnęły całą Polską. Minister jasno dał do zrozumienia, jaki błąd popełniamy

O tym się mówi: Media obiegła kontrowersyjna wiadomość. Szykuje się wzrost subwencji dla partii politycznych. Czy posłowie dostaną spore podwyżki