Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", jedną z osób, które nie mogą skontaktować się z sanepidem, jest pan Artur wspólnie z rodziną: żoną, córką i zięciem. Mąż córki pana Artura pracuje w jednej ze śląskich kopalni i tam miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. "Przez kilka dni nie mogliśmy się skontaktować z sanepidem. Nie wiedzieliśmy w związku z tym, co mamy robić" - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Chaos w małopolskim sanepidzie

"Moim zdaniem zachowaliśmy się bardzo rozsądnie: nie chodzimy do pracy, zostaliśmy w domu, aby nikogo nie narażać. Brak informacji jest najgorszy. Przecież każdy z nas pracuje, szefostwo dopytuje, kiedy będziemy mogli znów wykonywać swoje obowiązki. A my co mamy powiedzieć: że od kilku dni nie wiemy, co robić, bo wszystkie linie w sanepidzie są zajęte?" - przyznał rozgoryczony mężczyzna w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Krakowskiej".

W sobotę 8 sierpnia rodzina pana Artura dowiedziała się, że kolega z pracy zięcia mężczyzny uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Miał on z nim kontakt, w związku z czym kierownictwo kopalni skierowała górnika na domową kwarantannę. Poinstruowano go, że ma nie wychodzić z domu i czekać na kontakt z sanepidu.

Pixabay

Problem z kontaktem

" Nikt się z nami nie skontaktował, dlatego podjęliśmy własne próby kontaktu z sanepidem. Konkretnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przy ulicy Kornela Makuszyńskiego w Krakowie. Dziennie cała rodzina wykonywała na zmianę wiele telefonów na podane w internecie numery" - tłumaczy pan Artur.

Niestety nikt nie podnosił słuchawki. Dopiero kilka dni później rodzinie udało się dodzwonić do sekretariatu, w którym wreszcie udało się im wreszcie cokolwiek załatwić. Sanepid się z nimi skontaktował i obecnie cała rodzina czeka na decyzję dotyczącą kwarantanny. W piątek wymaz ma zostać pobrany od zięcia pana Artura. Czy pozostali członkowie rodziny będą poddani testom? Nie wiadomo.

Sanepid w podobnej sytuacji, jaka miała miejsce wcześniej tłumaczył, że problemy z kontaktem wynikają z bardzo dużej ilości zgłoszeń.

Pixabay

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Kraków: już 15 sierpnia uruchomione zostaną specjalne linie. Jedyna szansa na niezwykłą podróż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Komu będzie przysługiwać wyższa emerytura? Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia wszystkie wątpliwości

O tym się mówi: Mieszkańcy wielu miast mają spory problem. Chodzi o wodę, kąpiel możliwa jest dopiero późnym wieczorem, czy w Polsce zabraknie wody