Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", miasto otrzymało działkę z nieruchomościami mieszczącą się przy ul. Widłakowej 58 od Fundacji im. Matki Teresy z Kalkuty. Planowana jest tam budowa nowego ośrodka pomocy społecznej.

YouTube

Umowa już podpisana

Do podpisania umowy doszło 16 lipca 2020 roku, pomiędzy księdzem Stanisławem Radoniem i Witoldem Kramarzem. Działka została przekazana nieodpłatnie. Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformował, że celem przekazanie działek jest dokończenie prac związanych z powstaniem i prowadzeniem domu pomocy społecznej.

Domy pomocy społecznej mają za zadanie zapewniać całodobową opiekę, a także zaspokoić niezbędne potrzeby osób wymagających troski i opieki. Obecnie w Krakowie działa 17 takich placówek, które zlokalizowana są w następujących częśćiach miasta:

ul. Helclów 2

ul. Sołtysowska 13d

ul. Nowaczyńskiego 1

ul. Łanowa 41

ul. Podgórki Tynieckie 96

ul. Łanowa 39

ul. Radziwiłłowska 8

ul. Łanowa 43

ul. Krakowska 55

ul. Praska 25

ul. Babińskiego 25

ul. Kluzeka 6

ul. Łanowa 43

os. Hutnicze 5

ul. Łanowa 1b

ul. Ułanów 25

ul. Źródlana 15.

YouTube

Jak oceniacie inicjatywę?

To też może cię zainteresować: Małopolska: sanepid informuje o dużej liczbie nowych zakażeń koronawirusem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamery monitoringu zarejestrowały, jak mężczyzna dosypuje czegoś do wody znajomej. Reakcja personelu jest natychmiastowa

O tym się mówi: Jeden z największych banków apeluje do swoich klientów: uważajcie na wrażliwe dane. Sprawa jest poważna, w grę wchodzą pieniądze