Jak podaje portal "Kraków Nasze Miasto", 1 lipca minęło 7 lat od wprwadzenia zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Służby zapewniają, że system się sprawdza, a mieszkańcy miasta nie mają już większych problemów z segregacją odpadów. "Niestety, widok sedesu, gruzu, czy innej „budowlanki” na terenach zielonych, w zagajnikach, wciąż nie należy do rzadkości" - zwraca uwagę rzecznik prasowy Straży Miejskiej Marek Anioł.

YouTube

Fotopułapki i walka z dzikimi wysypiskami

W ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, Straż Miejska otrzymała 13 fotopułapek, które mają za zadanie pomóc w identyfikowaniu samochodów, a być może także i sprawców wyrzucających nielegalnie śmieci. Pod koniec lipca mają one zostać zamontowane w wybranych lokalizacjach na terenie Krakowa.

W opisie projektu, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, czytamy, że fotopułapki to "maskowane kamery, które w momencie wykrycia ruchu robią zdjęcia lub rozpoczynają nagrywanie filmu". Z sukcesami wykorzystywane są już kilku miastach na terenie naszego kraju, w tym m.in. w Łodzi, Przemyślu i Bytomiu. Działają równie skutecznie w ciągu dnia, jak i w godziach nocnych.

YouTube

Jak oceniacie takie rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Kraków: 4-letnia Julia potrzebuje pomocy. Klątwa Ondyny zagraża jej życiu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski głęboko rozczarowany. Będzie musiał obejść się smakiem, w tym roku nie spełni się jego wielkie marzenie

O tym się mówi: Ewenement na skalę kraju. Jak doszło do tego, że Jacek Kurski otrzymał drugi ślub kościelny? Jest komentarz księdza