Jak podaje portal „Gazety Krakowskiej”, mieszkańcy informują o problemie z uzyskaniem zaświadczenia o prawie do udziału w wyborach. To dowód na to, jak duże jest zainteresowanie mieszkańców wzięciem udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. W Krakowie jak na razie, do spisu wyborców dopisało się już ponad 44 tys. osób.

Duże zainteresowanie

„Zainteresowanie jest bardzo duże. Dziennie, w Krakowie, wydawanych jest ok. 1200 zaświadczeń (o prawie do głosowania - red.), do tego dochodzi ok. 2000 osób dziennie dopisywanych do spisu wyborców i ok. 150 osób dopisywanych codziennie do rejestru wyborców. Łącznie w Krakowie (stan na 6 lipca) na obie tury wyborów mamy dopisanych do rejestru 2465 osób, do spisu 44664, wydanych zaświadczeń o prawie do głosowania 8826, przyjętych zawiadomień z innych gmin 29904” – poinformował rzecznik krakowskiego magistratu, Dariusz Nowak.

Duże zainteresowanie ze strony wyborców skutkuje tym, że część z mieszkańców może mieć problem z uzyskaniem m.in. zaświadczenia o prawie do glosowania. Jedna z czytelniczek portalu informuje, że termin zgłoszenia się w urzędzie wyznaczono jej już po wyborach. „Mam się udać do Urzędu Miasta przy ul. Wielickiej, jednak wg informacji ze strony UM muszę się umówić na wizytę. Najbliższy wolny termin w UM jest na 13.07. To już jakby po wyborach” – napisała.

gazetakrakowska.pl

Zapewnienia urzędu

Urzędnicy z krakowskiego magistratu informują, że od 1 lipca został zniesiono konieczność wcześniejszego umawiania się na wizyty w konkretnym terminie w związku z załatwianiem spraw związanych z wyborami.

„Każdy zainteresowany pobraniem zaświadczenia o prawie do głosowania może przyjść w godz. od 7.40 do 15 i pobrać zaświadczenie. Do spisu wyborców można się dopisać do 7 lipca - poprzez e-puap albo przychodząc osobiście do danego urzędu gminy” – poinformował Dariusz Nowak.

gazetakrakowska.pl

Udało wam się załatwić sprawy związane z wyborami?

To też może cię zainteresować: Kraków: kierowców czekają duże zmiany na jednej z ulic. Urzędnicy przekonują, że jest się z czego cieszyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nawet na 12 tysięcy złotych mogą liczyć seniorzy. Jak otrzymać te pieniądze

O tym się mówi: Polacy powinni mieć się na baczności. Po otrzymaniu wiadomości można przypadkowo stracić wszystkie środki na koncie, policja ostrzega