Pogoda w Polsce zmienia się diametralnie. Mimo, że dotychczas w całym kraju było słonecznie, sytuacja zaczyna się pogarszać. IMGW wydało w tej sprawie komunikat.

Wszystko poprzez gwałtownie zmieniającą się sytuację pogodową, a konkretniej – mgły. To one są powodem wydania przez IMGW specjalnego komunikatu dla mieszkańców trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. – czytamy na oficjalnej stronie IMGW.

Nie wiadomo, jak długo będą utrzymywały się mgły.Według synoptyków pod koniec tygodnia pojawi się ochłodzenie, które ma utrzymywać się aż do początku grudnia.

Zobacz też: KIEDY JEST NAJLEPSZY CZAS NA PIERWSZE DZIECKO?

Wiemy, jak wygląda syn Doroty Szelągowskiej! Zobacz: DOROTA SZELĄGOWSKA POKAZAŁA ZDJĘCIE SWOJEGO SYNA. FANKI ONIEMIAŁY Z ZACHWYTU!

Ewelina Rozworska