Decyzja o  dziecku, to jedna z najważniejszych, a przede wszystkim nieodwracalnych decyzji w życiu. Powinna być przemyślana i świadoma, dlatego wiele kobiet, z różnych względów odwleka ją w czasie, kiedy  ten nieubłaganie mija.

Z roku na rok średnia wieku, w którym kobiety decydują się na zajście w ciąże zwiększa się. Jeszcze 15 lat temu wynosiła ona 24,9 lat, dziś jest o prawie 2 punkty wyższa i wynosi 26,3. Współczesne kobiety chcą od życia więcej, dlatego na macierzyństwo decydują się dopiero wtedy, kiedy zdobywają to czego pragnęły. Dzięki temu, bez wyrzeczeń mogą spełniać się w roli mamy.

Jak twierdzi dr Gillian Lockwood z jednej z brytyjskich klinik, najlepszy wiek na pierwsze dziecko to 25 lat.

25 lat to wiek, kiedy dzisiejsze młode kobiety kończą studia, próbują rozpocząć życie zawodowe, spłacić kredyty studenckie i znaleźć kogoś, z kim będą chciały mieć dzieci oraz zakupić własne mieszkanie

Doktor odniosła się również do  trendu późnego macierzyństwa.

Smutna prawda jest taka, że szanse na zapłodnienie in vitro z własnymi jajeczkami u kobiety po 40. roku życia są znikome. W jakiej innej gałęzi medycyny pozwalalibyśmy, a wręcz zachęcalibyśmy pacjentów do przejścia operacji, która ma mniej niż 5 proc. szans na powodzenie?

Decyzja o zajściu w ciąże to sprawa bardzo indywidualna. A wy jak myślicie, czy 25 lat to dobry moment na zajście w ciąże?

Zobacz także: CIĄŻA PO 40. I 50. ROKU ŻYCIA. USTALENIA NAUKOWCÓW MOGĄ ZDZIWIĆ
Piszemy też o: CZY JEST MOŻLIWE SZCZĘŚLIWE ŻYCIE POMIMO WYRZECZEŃ FIT? OTO SPOSOBY!

Źródło: ,,Papilot.pl”