Jarosław Kaczyński i jego partia, Prawo i Sprawiedliwość, to wygrani tegorocznych wyborów parlamentarnych. Ile zarobi prezes ugrupowania w ciągu najbliższej kadencji?

Jarosław Kaczyński ma co świętować – jego partia zwyciężyła wybory parlamentarne i uzyskała większość bezwzględną. Na prezesa PiS głosowało ponad 100 tys. osób. Polityk może zarobić nawet 900 tys. złotych!

Zobacz także: MĘŻCZYZNA PRZEMÓWIŁ PODCZAS WŁASNEJ CEREMONII POŻEGNALNEJ. MUSISZ TO ZOBACZYĆ! [WIDEO]

Jarosław Kaczyński ponownie zostanie posłem. Otrzymał ponad 100 tys. głosów. Ponowny wybór polityka pozwoli mu na dostatnie życie przez kolejną kadencję. Będzie otrzymywał kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Na tę kwotę złożą się dieta parlamentarna, poselskie uposażenie i spora emerytura.

Według oświadczenia majątkowego, które złożył Kaczyński, nie może on narzekać na biedę. Na koncie ma ponad 60 tys. złotych, jest także współwłaścicielem domu na warszawskim Żoliborzu (nieruchomość jest warta 1,5 mln zł).

Teraz jego zarobki będą wysokie, a prezes PiS z pewnością nie będzie mógł narzekać na biedę.

Dieta parlamentarna i uposażenie poselskie, które będzie otrzymywać Kaczyński co miesiąc, wyniosą prawie 12 tys. zł. Dodatkowo polityk otrzymuje emeryturę – ZUS płaci mu 6,6 tys. zł miesięcznie.

Zobacz także: WOW, NAPRAWDĘ JEJ SIĘ UDAŁO! AKTORKA Z „M JAK MIŁOŚĆ” WCHODZI DO SEJMU

Nawet nie wliczając dodatków funkcyjnych oraz waloryzacji emerytur można łatwo obliczyć, że w ciągu najbliższej kadencji Kaczyński zarobi niemal 900 tys. zł.

Choć polityk niedawno zaciągnął spory kredyt, z pewnością nie będzie musiał martwić się o spłacanie rat. Nie dość, że będzie żył na wysokim poziomie, to z pewnością odłoży sporo gotówki.

Źródło: „pikio.pl”