Niektórzy są przekonani, że o zwierzętach domowych wiedzą niemal wszystko. Miłośnicy kotów mogą być jednak zaskoczeni odpowiedzią na pytanie dotyczące kończyn ich pupili. Kto wie ile palców ma kot?

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Wydawać, by się mogło, że zwierzaki te nie skrywają przed nami żadnych tajemnic. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, tajemnicą dla nas jest liczba kocich palców.

Wiele osób zgodnie twierdzi, że koty posiadają analogicznie do człowieka – 20 palców. Niestety, to twierdzenie jest błędne. Mianowicie poprawna odpowiedź na pytanie to – 18!

Przednie łapki kota mogą, owszem przypominać ludzkie dłonie, a to za sprawą tego, że mają także po 5 palców. Różnica pojawia się zatem w tylnych łapach. Koty mają bowiem po 4 palce w tylnych kończynach.

Jak tłumaczy portal „Papilot.pl” liczba palców odnosi się do konkretnych czynności. Przednie łapy kota służą za chwytanie, stąd też jest ich więcej. Z kolei tylne, odpowiadają jedynie za poruszanie. Natura nie przewidziała więc dodatkowych kciuków dla naszych pupili, uznając je, po prostu za zbędne.

Więcej ciekawostek na naszym portalu znajdziesz tutaj: ASTROLODZY OSTRZEGAJĄ – CZEKA NAS RETROGRADACJA MERKUREGO! CO TO DLA NAS OZNACZA?

Znamy też kilka porad, dotyczących zbliżającego się Halloween: NIE MASZ POMYSŁU NA PRZEBRANIE HALLOWEENOWE? OTO 5 PROSTYCH PROPOZYCJI!

Weronika Wojciechowska