Iluminacje, dekoracje i ozdoby pojawiły się w mieście Gdańsk w sobotę. Znalazły się głównie w czterech punktach i nadały tym miejscom niezwykły, świąteczny klimat!

Największe i najpiękniejsze iluminacje zostały postawione na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim oraz Parku Reagana. W tym ostatnim po raz pierwszy pojawiła się niesamowita kurtyna świetlna, którą do tej pory można było podziwiać tylko w Parku Oliwskim.

źródło: trojmiasto.pl

Nowości świąteczne pojawiły się w tym roku w Parku Reagana ze względu na sytuację epidemiologiczną, więc część ozdób i iluminacji dostarczono z Parku Oliwskiego.

źródło: youtube

Olimpia Schneider z UM w Gdańsku apeluje o ostrożność o zakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie pojawiły się świąteczne elementy. Takie środki bezpieczeństwa będą wyrazem troski o zdrowie swoje i innych spacerowiczów – mówi.

źródło: trojmiasto.pl

Nadano charakter świąteczny także stałym punktom na mapie Gdańska – jak Fontannie Czterech Kwartałów czy dookoła dźwigu stoczniowego! Pojawił się także charakterystyczny element na słynnym napisie GDAŃSK w postaci czapki Świętego Mikołaja!

źródło: gdansk.pl

Może cię zainteresować:Gdańsk. Jakie są najczęstsze miejsca na egzaminach na prawo jazdy

W tym tygodniu:Ojciec Tadeusz Rydzyk znów wzbudza kontrowersje. W jaki sposób duchowny zgromadził tak ogromny majątek

Warto wiedzieć:Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do obywateli. Zdradził, ile może jeszcze potrwać obecna rzeczywistość