Od soboty 7 listopada obowiązywało przez trzy tygodnie rozporządzenie rządu, które z powodu pandemii nakazywało ograniczenie działalności galerii handlowych.

Czynne mogły być tylko drogerie, apteki oraz punkty usługowe.

Po lekkim uspokojeniu się sytuacji i spadku liczby dobowych zakażeń poniżej 20 tysięcy, premier Mateusz Morawiecki ogłosił ponowne otwarcie galerii.

Czekało na to wielu klientów, którzy chcieli jeszcze skorzystać z promocji w ramach akcji Black Friday i Cyber Monday, a także powoli zacząć robić zakupy przedświąteczne.

fot. dziennikbaltycki.pl

Nic dziwnego więc, że w sobotę 30 listopada do sklepów w Gdańsku i innych miastach ruszyły tłumy osób zachęcone licznymi wyprzedażami popularnych sieciówek oraz sklepów z RTV i AGD.

Przed wieloma sklepami ustawiały się kolejki. Dla przypomnienia, w galeriach obowiązują wymogi sanitarne dotyczące liczby osób.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: miasto pokazało w weekend swoje poparcie dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Forma wsparcia wzbudziła spore uznanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: W Alei Zasłużonych spoczął Zenon Plech. Pożegnali go z bólem rodzina i przyjaciele

O tym się mówi: Gdańsk: to już ostatni dzień głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest ponad 18 milionów złotych