W ostatnim czasie Polska ma nienajlepsze relacje z Unią Europejską dlatego z tego powodu wiele spekuluje się na temat możliwego „polexitu” za przykładem Wielkiej Brytanii.

Taki pomysł nie podoba się zwłaszcza w Gdańsku, który silnie popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz samą europejską wspólnotę.

Z tego powodu aby pokazać swoją przynależność, Gdańsk zaświecił się w miniony weekend na niebiesko w wielu ważnych miejscach miasta.

Podświetlona została m.in. fontanna Neptuna, Nowy Ratusz, napis GDAŃSK nad Motławą, dźwig postoczniowy, a także wiadukt Nowa Wałowa.

W mieście wywieszono też flagi Polski oraz UE.

fot. Piotr Połoczański/UMG

Z kolei na sesji Rady Miasta w ostatni czwartek członkowie klubów KO oraz Wszystko dla Gdańska wydali oświadczenie, w którym skrytykowali ostatnie działania rządu w sprawie możliwości zgłoszenia weta dla Funduszu Odbudowy oraz Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

To też może cię zainteresować: Jest decyzja w sprawie wizyt duszpasterskich. Głos Archidiecezji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: W Alei Zasłużonych spoczął Zenon Plech. Pożegnali go z bólem rodzina i przyjaciele

O tym się mówi: Gdańsk: to już ostatni dzień głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest ponad 18 milionów złotych