Budżet Obywatelski to okazja dla mieszkańców, którzy mogą mieć realny wpływ na przyszłość miasta oraz toczące się w nim inwestycje.

W tym roku miasto przekazało na ten cel aż 18 428 001 zł. Do głosowania dopuszczono z kolei 365 projektów, które spełniły wymagania formalne i zostały pozytywnie zaopiniowane przez urzędników.

Jest to aż 25 więcej niż w roku ubiegłym.

W tej edycji też po raz pierwszy mamy Zielony Budżet Obywatelski dotyczący projektów w zakresie parków kieszonkowych, przestrzeni rekreacyjnych, ogrodów deszczowych, nasadzenia roślinności na terenach zieleni miejskiej, a także renowacji istniejących terenów zieleni.

fot. screen YouTube / Niskopodłogowiec

Dzisiaj (poniedziałek 30 listopada) jest już ostatnia możliwość na oddanie swojego głosu. Termin mija dokładnie o północy.

Zagłosować należy przez stronę internetową miasta. Każdy mieszkaniec czy osoba płacąca w Gdańsku podatki ma do rozdysponowania łącznie osiem punktów. Głosować mogą też dzieci i młodzież.

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w poniedziałek 7 grudnia.

To też może cię zainteresować: Jest decyzja w sprawie wizyt duszpasterskich. Głos Archidiecezji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: W Alei Zasłużonych spoczął Zenon Plech. Pożegnali go z bólem rodzina i przyjaciele

O tym się mówi: Nowe ognisko zakażeń w Malborku. Czy okaże się potrzebna pomoc wojska