Jaknn informuje portal "Interia", wiceminister resortu zdrowia Waldemar Kraska odniósł się do przygotowań do strajku prowadzonych przez związek pielęgniarek. Ich zachowanie ocenił jako "nieroztropne", dodając, że nie rozumie takiej postawy w tak trudnym dla wszystkich czasie.

Pielęgniarki szykują się do strajku

We wtorek 17 listopada przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok przekazała, że w całej Polsce trwają przygotowania do sporów zbiorowych. Kolejnym, niewykluczanym przez pielęgniarki krokiem, jest przystąpienie do strajku generalnego.

Jedną z głównych powodów, dla których Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zdecydował się na taki krok, jest brak publikacji tzw. ustawy covidowej, w której znalazły się zapisy przewidujące dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników medycznych walczących z epidemią koronawirusa.

YouTube

Dodatkowo w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy, w której dodatki przewidziane są wyłącznie dla tych pracowników służb medycznych, którzy do walki z covidem zostali skierowani decyzją wojewody.

Waldemar Kraska odniósł się do zapowiedzi środowiska pielęgniarek

Wiceszef resortu zdrowia był gościem Polskiego Radia, gdzie stwierdzi, że choć szanuje pielęgniark i ich zawód, to jest zaskoczony ich obecną postawą. Podkreślił, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znjdujemy się obecnie myślenie o strajku jest bardzo "nieroztropne" i trudne do zrozuieni dla wszystkich Polaków.

YouTube

Dodał, że wszyscy musimy przetrwać najbliższe kilkanaście tygodni, a rozmowy o podwyżkach i ewentualnych zmianach w prawie pracy pozostawić na czas, kiedy uda się wygrać z epidemią. Wskazał również, że rządzący zwiększyli wydatki na służbę zdrowia, choć ma świadomość, że nie jt to jeszcze kwota wystarczająca. Wiceminister zaznczył również, że nie ma w budżecie tylu pieniędzy by dać je wszystkim.

Popieracie pielęgniarki?

To też może cię zainteresować: Czy właściciele salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich powinni obawiać się zamknięcia biznesów? Jakie jest aktualne stanowisko rządu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy już niebawem nastąpi koniec świata? Okazuje się, że naukowcy błędnie oszacowali tor lotu asteroidy. Może dojść do zderzenia

O tym się mówi: Lekarze walczyli o życie dwulatki przez dwa dni. Bezskutecznie. Rodzice zbierają podpisy pod petycją o wycofanie tego produktu