Najnowsze informacje o tegorocznym Sylwestrze. Jak będzie wylądać? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiada i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Jak wiadomo, panująca od miesięcy pandemia groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa w ogromnym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie dzisiejszego świata.

Koronawirus spowodował, że panuje wiele obostrzeń, co spowodowało kryzys gospodarczy oraz załamanie wielu sektorów, upadek działalności i masowe zwolnienia.

Niestety, nietrudno jest domyślić się, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, a także Sylwester nie będą należały do hucznych, spędzonych w dużym gronie uroczystości.

Jak wynika z zapowiedzi rządzących, w najbliższe święta ma obowiązywać zasada: domownicy + maksymalnie 5 gości. Według tych słów więc będą to święta w nielicznym gronie.

Jaki zatem będzie Sylwester? Ten również będzie skromny...

Sylwestra spędzimy w domu

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia zapowiada, że tegoroczne świętowanie nadejścia nowego roku na pewno nie będzie miało charakteru imprezowego.

Jeśli liczba zakażeń się zmniejszy, być może obostrzenia będą mniejsze, lecz mimo wszystko Sylwestra spędzimy prawdopodobnie w domu, z najbliższymi.

Ponadto, według zapowiedzi naukowców nadchodzi trzecia fala pandemii, która przyniesie zaskakująco dużo zakażeń i przypadnie prawdopodobnie na czas stycznia i lutego. Warto więc przestrzegać panujących zaleceń rządzących.

fot. viva.pl