W Gdańsku jest wielu ludzi dobrej woli o czym świadczy kolejna już inicjatywa mająca nieść pomoc w tych trudnych czasach.

Wznowiono działania w ramach inicjatywy „Dobronosze”, która realizowana jest w ramach Fundacji Młodorośli.

Skierowana jest ona szczególnie do tych, którzy albo z racji swojego wieku, albo z powodu kwarantanny nie są w stanie sami zrobić zakupów.

Inicjatywę wsparła firma Everli, która realizuje szybkie zakupy on-linie.

Pomoc można uzyskać na dwa sposoby. W pierwszym z nich wystarczy zadzwonić na infolinię pod nr 58 555 53 00. Wolontariusz zrobi wówczas takie zakupy i je dostarczy wraz z rachunkiem oraz numerem konta, na które trzeba zwrócić pieniądze.

fot. FB/Dobronosze

Drugim sposobem jest pobranie aplikacji „Everli” na telefon za pomocą której można zrobić zakupy w takich sieciach jak Biedronka, Auchan, Lidl, Carrefur, Leclerc i Kaufland.

Przy użyciu kodu „DOBRONOSZE” dostawa zakupów o wartości min. 100 złotych jest darmowa. Poniżej 100 złotych trzeba doliczyć 6 złotych za dowiezienie.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: sprawa finansowania szpitali tymczasowych w Trójmieście budzi kontrowersje. Dostaną więcej pieniędzy niż inne szpitale

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: miasto jest już gotowe na zimę. Podjęto decyzję o przeznaczeniu więcej środków finansowych na ten cel

O tym się mówi: Gdańsk: minął miesiąc protestów w ramach Strajku Kobiet. Kilkaset osób przeszło ulicami miasta i protestowało pod siedzibą PiS