Urzędnicy podkreślają jak wielkim zainteresowaniem cieszą się nowe posady w tymczasowym szpitalu covidowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.

Szpital ten ma być gotowy na przyjęcie aż 400 pacjentów. Organizacją szpitala i personelu miał się zajmować samorząd województwa pomorskiego – Copernicus Podmiot Leczniczy. Ważną kwestią jest personel – do zasilenia szpitala potrzebnych będzie aż 500 pracowników – nie tylko lekarzy, ale pielęgniarek, ratowników czy pomoc sprzątającą.

Szpitale tymczasowe na Pomorzu powstają w dwóch miejscach – w Gdańsku oraz w Sopocie.

Jednak pojawia się obawa, że nie będzie możliwe stworzenie wydajnego szpitala bez zapełnienia posad. Jednak dr Jerzy Karpiński, dyrektor pomorskiego Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, podkreśla, że mają nadzieję, że aż tyle miejsc nie będzie potrzebnych do hospitalizacji zakażonych.

źródło: onet.pl

Trudnym zadaniem jest zorganizowanie personelu medycznego do szpitali tymczasowych. Już zostały wystawione ogłoszenia o pracę przez Copernicus Podmiot Leczniczy. Informują, że proponują atrakcyjne zarobki, jednak nie wiadomo w jakiej wysokości i ile personel zarobi.

Jednak dr Karpiński informuje, że personelowi medycznemu, mierzącemu się z covidem, przysługuje 100% podwyżka wynagrodzenia. Brożek podaje, że wedle zainteresowania można przypuszczać, że uda się szybko zapełnić obsady. Jednak ogłoszenia nadal są, a rekrutacja ciągle trwa. Jak podaje rzecznik Urzędu, Marcin Tymiński, zgłosiło się już 150 chętnych.

Mogą się także rekrutować pracownicy spoza Gdańska, a będą mieli zapewnione zakwaterowanie w hotelu.

Może cię zainteresować:Zaskakujące wyniki akcji aktywistów. Sprawdzili z jaką prędkością jeżdżą samochodu w ważnym punkcie Warszawy

W tym tygodniu także:Najpiękniejsze zdjęcia żon polskich polityków. Są naprawdę zachwycające