Na Pomorzu wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Wzrasta również liczba ozdrowieńców, którzy mogą bardzo pomóc w leczeniu pozostałych osób, które otrzymały pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 i wymagają hospitalizacji.

Pobrane osocze może pomóc nawet trzem chorym. Z tego powodu Centrum Krwiodawstwa apeluje o pomoc wszystkich ozdrowieńców. Badaniami zajmuje się szpital św. Wojciecha w Gdańsku.

Kto może pomóc?

Apel kierowany jest do ludzi w wieku 18-60 lat, którzy przebyli zakażenie koronawirusem, a od ostatnich objawów minęło 28 dni.

fot. gdansk.pl

Dawcy muszą ważyć min. 50 kg i dobrze się czuć. Preferowane są osoby, które w przeszłości nie przechodziły żadnej transfuzji krwi ani jej składników.

Kontaktować można się w tej sprawie z przedstawicielami spółki Copernicus pod nr. tel. +48 572 333 124 lub Urzędu Marszałkowskiego pod nr. +48 519 542 253.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej RCKiK.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pomagać można na różne sposoby. Przykład daje samotna matka, która gotuje obiady dla potrzebujących

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: prezydent Dulkiewicz wybrała się na kolejny spacer dzielnicowy. Co udało się ustalić podczas spotkania z radnymi

O tym się mówi: Gdańsk: świetna okazja dla miłośników muzyki. Popularne wydarzenia Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie można obejrzeć online