Aleksandra Dulkiewicz we wtorek przyjechała do dzielnicy Brętowo gdzie wraz z jej lokalnymi radnymi omawiała przyszłość tej części miasta.

Poruszono między innymi temat oczka wodnego znajdującego się blisko pętli „Niedźwiednik”. Mieszkańcy chcieliby, aby miasto przywróciło zbiornikowi dawną świetność.

Urzędnicy przyjęli pomysł, ale zapowiedzieli że sama dokumentacja i procedury mogą potrwać nawet ponad rok.

Podczas spaceru rozmawiano też o budowie miasteczka rowerowego na terenie należącym do SP nr 38. Na razie nie wiadomo jednak jak miałoby wyglądać finansowanie.

fot. gdansk.pl

Padł też propozycja inwestycji w korty tenisowe oraz utworzenie w szkole klasy o profilu tenisowym.

Radni pytali też o budynek nr 72 przy ul. Leśna Góra, który jest w złym stanie technicznych. Niestety nie można go rozebrać ponieważ jest pod ochroną. Na razie jednak miasto remontu nie planuje.

Aleksandra Dulkiewicz jest też przeciwko budowie parkingu przy tej ulicy, który pomieściłby 160 miejsc i zapowiedziało, że Miasto Gdańsk nie będzie realizował tej inwestycji.

fot. gdansk.pl

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pomagać można na różne sposoby. Przykład daje samotna matka, która gotuje obiady dla potrzebujących

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: wodociągi poinformowały o rozległych pracach na sieci. Nie będzie wody w kilku miejscach w mieście

O tym się mówi: Gdańsk: świetna okazja dla miłośników muzyki. Popularne wydarzenia Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie można obejrzeć online