Ankieterzy rozpoczęli badania na temat preferencji komunikacyjnych. Dzwonią, aby dowiedzieć się jak pandemia wpływa na odbywanie podróży, zwłaszcza komunikacją miejską na terenie Gdańska.

W sprawie badań wypowiedział się przewodniczący MZKZG Kamil Bujak. Podkreśla, że badania te trwają stale i mają charakter regularny, a ich celem jest zbadanie aktualnej sytuacji korzystających z komunikacji miejskiej, aby móc wyciągnąć wnioski na temat tego, jak można ulepszyć obecnie transport zbiorowy.

źródło: Gdańsk Nasze Miasto

Bujak podaje, że takie badania miały zawsze miejsce, jednak w formie bezpośredniej, za pomocą rozmowy rzeczywistej, a nie przez telefon. Sytuacja pandemiczna zmusiła do zmiany formy przeprowadzanego wywiadu.

źródło: praca.gosopodarka.pl

Badanie ma się zakończyć pomysłami na realizację potrzeb i problemów pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Gdańsku. Było to spowodowane także przypuszczeniami o potencjalnych aktualnych problemach, gdyż jak podaje Bujak, drastycznie zmalała ilość sprzedanych biletów – aż o 30%.

Może Cię zainteresować:W Krakowie masowa dezynfekcja szpitali. Akcja dezynfekcji w całym mieście

W tym tygodniu także:Uczniowie i pracownicy liceum ogólnokształcącego w województwie dolnośląskim mają ogromne powody do smutku. Odszedł 54-letni dyrektor placówki