Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, zamieściła w środę na Facebooku post, w którym zachęcała do wzięcia udziału w akcji ,,Rowerem do pracy i szkoły – kręć kilometry dla Gdańska” pokazując obserwatorom jak sama przyłączyła się do gry: Takie poranki to ja kocham i rozumiem, służbowe sprawy, a przynajmniej ich sporą część, załatwiam dziś na rowerze. Naprawdę warto się wkręcić w kręcenie kilometrów dla Gdańska. Wciąż jeszcze można dołączyć do zabawy, choć trzeba będzie trochę dogonić tych, którzy jeżdżą od poniedziałku.

Rowerzyści obserwatorzy skrytykowali prezydent Gdańska wytykając jej, że nie założyła kasku i powinna o nim pamiętać następnym razem. Mimo, że przepisy dotyczące jazdy na rowerze nie nakazują korzystania z kasku, służby przestrzegają przed niebezpieczeństwem jakie niesie nie korzystanie z ochrony w postaci kasku.

Akcja ,,Rowerem do pracy i szkoły – kręć kilometry dla Gdańska” ma na celu promowanie przemieszczania się po mieście rowerem. Do 13 listopada można wziąć udział w grze. Wykrecając jak najwięcej kilometrów, można otrzymać nagrody. Aby dołączyć należy zainstalować aplikację Activy.

Sama pani prezydent Gdańska promuje akcję i wraz ze współpracownikami ruszyła na rowerze na miasto. Tym środkiem transportu dotarła do miejsca inwestycji, którą wizytowała – budowę wiaduktu biskupia Górka i powstającego tam parkingu.

Może cię zainteresować także: Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem z siostrą, Mileną. Internauci są bardzo zaskoczeni tym, w jakich warunkach mieszka

W tym tygodniu także: Ogromna zmiana córki Kasi Kowalskiej. Młoda kobieta postawiła na bardzo odważną fryzurę i kolor. Teraz jest wręcz nie do poznania