Zgodnie z danymi z czwartku 17 września, w Polsce od początku pandemii potwierdzono już ponad 76,5 tysiąca zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o zaktualizowaniu listy powiatów, które znajdują się w strefie czerwonej i żółtej z dodatkowymi obostrzeniami. Znalazły się na niej również powiaty z województwa pomorskiego.

Czerwona i żółta strefa na Pomorzu

W województwie pomorskim do czerwonej strefy resort zakwalifikował powiat bytowski gdzie ostatnio zaobserwowano wysoki wzrost zakażeń. Jest to związane z ogniskiem koronawirusa w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym.

Od soboty w powiecie bytowskim wejdzie zakaz imprez masowych, organizacji targów i wydarzeń kulturalnych, a wszędzie w przestrzeni publicznej będzie znowu trzeba zakrywać nos i usta.

Z kolei na liście żółtych powiatów znalazł się ponownie powiat kartuski.

To też może cię zainteresować: Pomorskie: województwo ma już dostęp do szybkich testów w kierunku SARS-CoV-2. Kto z nich skorzysta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: wykoleił się tramwaj na Stogach. Wykonawca trwającego tam remontu i DRMG nie zgadzają się co do przyczyn zdarzenia

O tym się mówi: Gdańsk: mieszkańcy narzekają na okropny smród, który czuć w większości miasta. Prezydent Dulkiewicz komentuje, że „musimy to przetrwać”