Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia w ubiegłym tygodniu, do placówek medycznych w całym kraju zaczęły trafiać szybkie testy na koronawirusa.

„Rozpoczęliśmy wysyłkę 500 tys. testów antygenowych do wszystkich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i do 26 izb przyjęć. W sumie 264 podmioty uzyskają możliwość wykonywania tych szybkich testów” – informował wiceminister Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej.

Testy znalazły się już na Pomorzu

Dziennik Bałtycki podał dzisiaj, że testy trafiły też już do części placówek w województwie pomorskim n.in. W Gdańsku, Gdyni i Wejherowie.

W Gdańsku są to Szpital św. Wojciecha na Zaspie oraz placówki im. M. Kopernika.

fot. Biznes Wprost

Dzięki testom antygenowym, lekarze będą mogli szybko diagnozować pacjentów z objawami wskazującymi na koronawirsa i kierować ich do dalszego leczenia.

Wynik takiego testu będzie gotowy nawet 10 do 30 minut od pobrania wymazu.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: niezwykłą współpraca artystów z Polski, Słowacji i Czech. W piątek zaczyna się Międzynarodowy Festiwal „Rzeczy Istność”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: wykoleił się tramwaj na Stogach. Wykonawca trwającego tam remontu i DRMG nie zgadzają się co do przyczyn zdarzenia

O tym się mówi: Gdańsk: mieszkańcy narzekają na okropny smród, który czuć w większości miasta. Prezydent Dulkiewicz komentuje, że „musimy to przetrwać”